Czar Neuron 2017 – pierwsze informacje!

0

Czar Neuron to pierwszy nowy rower od tej firmy na 2017 rok. Znajdziemy w nim wiele nowych bardzo obiecujących części tego producenta.

Rowery noszą nazwę Ion oraz Neuron i będą występowały w dwóch specyfikacjach – podstawowej i Pro. Wśród nowości znajdzie się także dziecięcy 20″ rower do street-trialu, który ma stanowić lepiej wyposażoną alternatywę dla Inspired Flow.


Jak rozpocząć treningi i czym jest trial? Dowiedz się więcej! 


Nowości w osprzęcie roweru Czar Neuron

Nowy widelec Czar wyposażony został w sztywną oś 15mm a rura sterowa jest taperowana – dolna miska ma średnicę 1.5″. Widelec posiada system umożliwiający puszczenie przewodu hamulcowego przez rurę sterową.

Rower Czar Neuron

Widelec Czar na oś sztywną 15mm

Koła zbudowane są na nowych piastach – przedniej na oś 15mm oraz tylnej na śruby M10 (podobnie jak w piastach Trialtech SL). Tylna piasta posiada mechanizm wolnobieżny ze 72 punktami zaczepienia a bęben współgra z pojedynczymi zębatkami w systemie Echo Spindle II.

Piasta Czar z 72 pkt zaczepienia i grubą osią Rower Czar Neuron

Piasta Czar z 72 pkt zaczepienia i grubą osią

W ramie Czar Neuron zrezygnowano z poziomych haków na rzecz sztywniejszego i pewniejszego mocowania koła jakim są pionowe haki oraz sprężynujący napinacz. Napinacz jest w całości wykonany z obrabianego CNC aluminium i przykręcany jest bezpośrednio do ramy.

Napinacz Czar

Napinacz Czar

Na korbie znajduje się ciekawe nowe rozwiązanie – rockring na wielowypust do którego mocowana jest zębatka. Zębatka ma rozmiar 22T co dobrze współgra z tylną zębatka 16T.

Zintegrowany nakręcany rockring i zębatka

Rockring na wielowypust oraz dokręcana zębatka

Wersja podstawowa roweru Czar Neuron posiada linkowe hamulce Avid BB5 w rozmiarze 180mm które oferują doskonałą siłę hamowania. Model Pro otrzyma nowe hydrauliczne hamulce tarczowe Czar 180mm.

Geometria

Rower jest krótki i posiada ostry kąt główki co oznacza że powinien być bardzo zwrotny, ułatwiając obroty, triki na przednim kole oraz manuale.

Baza kół: 965mm
Wznios suportu: 15mm
Tylny trójkąt: 360mm
Kąt główki: 73.5*

Nowości

Czar Neuron będzie dostępny w sprzedaży w 2017 roku w sklepie www.trialshop.pl.

Comments

comments

Udostępnij.

Komentarze zostały wyłączone.